Pogoda jutro Pogoda Poznań
199

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Są wyniki testu ósmoklasistów. W Wielkopolsce poniżej średniej krajowej
KaT | aktualizacja: Piątek, 7 2020 roku, godzina 31: 1

W czerwcu do testu w Wielkopolsce podeszło ponad 34 tysiące uczniów.

Są wyniki testu ósmoklasistów. W Wielkopolsce poniżej średniej krajowej
UMP

Uczniowie pisali egzamin z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. W tym roku testy odbywały się w czasie pandemii i ze względu na nią zostały opóźnione. W skali kraju średni wynik z języka polskiego to 59%, z matematyki 46%, a z najpopularniejszych języków obcych: angielskiego i niemieckiego odpowiednio 54 i 46%. W Wielkopolsce wyniki są niestety gorsze niż średnia krajowa. Z języka polskiego mieszkańcy naszego województwa uzyskali średnio 56,9%, z matematyki 44%, z języka angielskiego 51,5%, a z języka niemieckiego 39,6%.

Co teraz? Uczniowie w piątek poznali swoje wyniki. Jeszcze dziś mogli też odebrać zaświadczenia ze swoich szkół podstawowych, które do 4 sierpnia włącznie muszą dostarczyć do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych. 12 sierpnia uczniowie dowiedzą się, czy dostali się do wybranej przez siebie placówki. Jeśli tak się stanie, do 18 sierpnia będą musieli potwierdzić, że od września rozpoczną w niej naukę.