blog background
 
drukarnia: Drukarnia Poznań
druk, druk 3d, druk uv, drukarnia poznań, reklamy poznań
metka_epoznan
Jak wybrać dobrą drukarnię?
ok
1
not ok
0
liczba odsłon: 402
Drukarni w Poznaniu jest kilkadziesiąt. Są różne. Większe, mniejsze, offsetowe, wielkoformatowe, fleksograficzne czy zajmujące się drukiem opakowań czy sitodrukiem.

Jeżeli więc na rynku jest ich tyle, to jak wybrać dobrą drukarnię? Czym powinniśmy się kierować, zlecając takiej firmie np. druk banerów reklamowych? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Projektując banery reklamowe, ulotki, katalogi czy opakowania musimy pamiętać o tym, że każda drukarnia ma swoją specyfikację techniczną. Co to oznacza? To, że projekt takiego banera czy ulotki musi mieć odpowiednią rozdzielczość, profil kolorystyczny, spady, marginesy, połączone warstwy i być dostarczony w krzywych. Skomplikowane? Jak najbardziej.

Dlatego tak ważne jest, żeby przed złożeniem zamówienia upewnić się czy nasz projekt spełnia warunki i/lub specyfikację drukarni. Przyjmijmy, że chcemy wydrukować prosty baner reklamowy, typu SPRZEDAM NIERUCHOMOŚĆ. Jak do tego podejść? Banery o wymiarach 200x100 cm, czyli takim rynkowym standardzie, powinny mieć rozdzielczość 72 lub 100 DPI, paletę kolorystyczną CMYK, warstwy połączone, a czcionki i obiekty zamienione na krzywe. Ważne jest również, aby grafiki, które mają się znaleźć na banerze, były zamienione na bitmapy. Co jeszcze? Ważne są spady i marginesy. Każdy baner potrzebuje po 4 cm na każdym boku na zgrzew i zaoczkowanie. Należy brać to pod uwagę projektując reklamę.

Kiedy mamy już gotowy projekt, możemy go wysłać do drukarni. Część ma swoje serwery FTP, część korzysta z serwisów typu wetransfer, część przyjmuje pliki na maila. To ostatnie rozwiązanie nie sprawdzi się jednak w przypadku dużych plików, zajmujących dużą przestrzeń dyskową. Kiedy tylko możemy, korzystajmy więc z serwisów hostingujących duże pliki.

Drukarnie potrzebują zazwyczaj od 1 do 3 dni na realizację naszego zamówienia. Obojętnie czy drukując solventowo, metodą UV czy lateksową, proces druku wygląda tak samo. Materiał, z którego powstają banery jest montowany do wielkoformatowej drukarki, gdzie następnie jest drukowany. Po kilkunastu minutach wydruk z banerem jest gotowy. Trzeba go następnie wysuszyć i dociąć do odpowiedniego wymiaru.

Następnie specjalną zgrzewarką łączy się krawędzie, tworząc taką specjalną zakładkę, która będzie wzmocnionym miejscem, w którym zostaną zamontowane stalowe oczka, służące do montażu takiego banera.

Oczka montuje się albo ręcznie, albo specjalną automatyczną oczkarką. Po tym procesie nasz baner jest gotowy i można go powiesić na ogrodzeniu, elewacji czy specjalnej konstrukcji.
WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
avatar
DRUKARNIA
drukarnia.epoznan.pl
RSSsend_message
Robię banery, drukuję je w drukarni, czasami projektuję reklamy. Robię wszystko to, czym powinna się zajmować agencja reklamowa.
POLECANE STRONY
http://www.banery-poznan.pl
ARCHIWUM WPISÓW
Jak wybrać dobrą drukarnię? (12 lut 2016)