Pogoda jutro Pogoda Poznań
2310
Restauracja Tumska - oaza w centrum miasta
REKLAMA | aktualizacja: Piątek, 7 2020 roku, godzina 31: 1

Restauracja "Galeria Tumska" cieszy się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem. Umiejscowiona w samym centrum miasta, na wyspie sięgającej swymi korzeniami początków Polski, zanurzona w ciszy i zieleni, stanowi wyśmienite miejsce do odpoczynku po dniu pracy czy spędzeniu wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Niektórzy mówią na nią "domek z bajki". Na co warto przyjść do Tumskiej tego lata?

Restauracja Tumska - oaza w centrum miasta

Restauracja Tumska przygotowała na ten sezon wyjątkowe dania, o które trudno w innych miejscach. Oprócz przepysznych zup, z których słynie Restauracja, takich jak krem z młodych warzyw, chłodnik czy żurek, koniecznie warta polecenia jest dorada - "Ryba św. Piotra". Okazale podawana w całości, nadziewana szałwią, z dodatkiem opiekanych ziemniaków i zasmażanego szpinaku. Uczta dla podniebienia i oczu! Wśród deserów króluje tego lata niespotykane ciasto, z długą wielkopolską tradycją. "Bambrzok" - tak nazywa się przysmak wypiekanego z... ziemniaków! Z dodatkiem bakali, polany karmelem własnej produkcji, stanowi prawdziwe odkrycie tego sezonu. Tego trzeba spróbować!

Oczywiście w karcie znajdują się też nieśmiertelne klasyki kuchni polskiej, takie jak czernina, kaczka z pyzami i modrą kapustą, glonka w piwie, pierogi, szarlotka na ciepło z lodami, które - nie ma co ukrywać - mają w tym miejscu swoich stałych amatorów. Do tego napitek w postaci lemoniady domowej roboty czy rzemieślnicze piwo Gzub - wyjątkowa uczta dla ciała i duszy!

Tumska to też miejsce wielu przyjęć rodzinnych. Komunie, wesela, chrzty, jubileusze małżeństwa, urodziny - każdego tygodnia w lokalu trwa prawdziwe świętowanie! I goście wracają tu, bo do tego miejsca przyciąga nie tylko kameralny, piękny dworek i ogródek pod okazałym drzewem. To zasługa przede wszystkim wybornego jedzenia oraz przemiłej obsługi. Ceny także są bardzo przyjazne, szczególnie zważając na to, że porcje są naprawdę duże. Konsumpcji towarzyszy ubogacający aspekt kulturalny - ściany galerii zdobią wystawy czasowe w ramach projektu "Wyspa Kultury" (obecnie śliczne akwarele Piotra Cieślewicza przedstawiające zakątki Poznania). Te wszystkie elementy sprawiają, że pobyt w Tumskiej to gwarantowane dobre samopoczucie!

Nic dziwnego, że lato przyciąga tu wielu gości i turystów. Wnętrza i ogródek tętnią życiem, zapraszając do wytchnienia, odpoczynku i nasycenia się pysznościami. W tle spokojna muzyka i niezapomniany widok na katedrę i kościółek Najświętszej Marii Panny. Czego chcieć więcej?


Artykuł opublikowany 'pro bono' w ramach wsparcia redakcji epoznan.pl dla poznańskich restauracji.

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Unia wprowadzi dodatkowe obowiązkowe wyposażenie w samochodach
Parlament Europejski pracuje nad wprowadzeniem nowych przepisów, które zmuszą producentów samochodów do instalowania systemów utrzymania pasa ruchu oraz automatycznego hamowania. Nowe wyposażenie samochodów ma poprawić bezpieczeństwo na drogach.
więcejCzytaj więcej | Wtorek, 2017.11.14 16:59
Ciało znalezione w Jeziorze Maltańskim należy do zaginionego po imprezie firmowej 37-latka
W niedzielę pisaliśmy o zaginięciu 37-letniego poznaniaka.
więcejCzytaj więcej | Wtorek, 2017.11.14 12:02