Pogoda jutro Pogoda Poznań
205
Nowe osiedle powstanie na Jeżycach
KaT | aktualizacja: Piątek, 7 2020 roku, godzina 31: 1

Apator Powogaz doszedł do porozumienia z deweloperem, który chce kupić teren przy ulicy Janickiego.

Nowe osiedle powstanie na Jeżycach
fot. Google Street View

Apator Powogaz ma swoją siedzibę przy ulicy Klemensa Janickiego w Poznaniu. W styczniu poznańska spółka zawarła list intencyjny z firmą deweloperską w sprawie sprzedaży nieruchomości właśnie przy ulicy Janickiego 23. Cenę nabycia ustalono na 61 mln złotych. Miało tam powstać osiedle. Do sprzedaży miało dojść do końca pierwszego kwartału 2020 roku, ale do niej nie doszło. Z zakupem wstrzymał się zainteresowany inwestor. Przyznał, że musi zrewidować swoje plany w związku z panującą epidemią oraz "trudnymi do przewidzenia ogólnoświatowymi skutkami gospodarczymi i ekonomicznymi, jakie może wywołać obecna sytuacja". Inwestor jednocześnie zapewniał, że chce wrócić do rozmów za kilka miesięcy.

W maju informowaliśmy, że do rozmów wrócono. Teraz Gazeta Wyborcza informuje, że strony podpisały umowę przedwstępną. Na jej mocy transakcja sprzedaży działki ma zostań sfinalizowana do końca tego roku. Apator Powogaz do lutego 2022 roku będzie wynajmować teren, w międzyczasie szukając dla siebie nowej lokalizacji.

Deweloper będzie mógł wybudować na tym terenie nowe osiedle mieszkaniowe. Budynki będą mogły mieć do 24 metrów wysokości.

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Swarzędz: samochód rozbił się i stanął w płomieniach. Zginął pasażer podróżujący w bagażniku
Po godzinie 2 w nocy samochód jadący drogą krajową nr 92 w Swarzędzu rozbił się na barierkach, po czym auto stanęło w płomieniach. Zginęła jedna osoba.
więcejCzytaj więcej | Sobota, 2017.11.18 09:04
Ciało znalezione w Jeziorze Maltańskim należy do zaginionego po imprezie firmowej 37-latka
W niedzielę pisaliśmy o zaginięciu 37-letniego poznaniaka.
więcejCzytaj więcej | Wtorek, 2017.11.14 12:02
 
WASZE KOMENTARZE[1] [2]
avatarper******: Komentarz usunięty za złamanie regulaminu. IP autora zabezpieczono na potrzeby potencjalnego postępowania policji lub prokuratury.
~Z Jeżyc: Wizualizacje komputerowe pokazują nawet ładne blokowiska, niestety nie ma żadnych ulic. tak duży obszar między Kościelną, Żeromskiego oraz Dąbrowskiego i Św Wawrzyńca powinien już mieć szachownice ulic. Na sielankowych wizualizacjach widać alejki spacerowe i ścieżki rowerowe. Żadnych samochodów ... i to mi się nawet podoba. Zwycięża ekologia. Trzeba tylko o tym głośno i wyraźnie powiedzieć przyszłym lokatorom, nie chowając głowy w piasek.
dodano: Środa, 2020.08.05 12:46, IP:178.37.138.XXX
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.