Pogoda jutro Pogoda Poznań
1912
Reklama
OdkrywaMY Naramowice
REKLAMA | aktualizacja: Piątek, 0 2020 roku, godzina 16: 1

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum nauki będące częścią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Działa od 2015 roku. To miejsce składające się z wystawy, w przestrzeni której znajduje się laboratorium chemiczne, interaktywne ekspozycje oraz innowacyjna platforma gamingowa pozwalające wyjaśnić zagadnienia fizyczne i akustyczne.

OdkrywaMY Naramowice

W związku z obecną sytuacją na świecie Laboratorium Wyobraźni częściowo przeniosło swoją działalność do przestrzeni wirtualnej, tworząc kanał edukacyjny w serwisie YouTube, na którym bezpłatnie udostępniane są filmy promujące zagadnienia przyrodnicze, eksperymenty chemiczne oraz aktywizujące dzieci do dołączania do wartościowej zabawy, ugruntowanej merytorycznie.

Na terenach Naramowic, gdzie mieści swoją siedzibę Laboratorium Wyobraźni, po okresie obowiązkowej izolacji społecznej zaobserwowaliśmy wzmożoną liczbę spacerowiczów, jednak poruszają się oni utartymi szlakami, co powoduje powstawanie dużych skupisk ludzkich np. w niewielkim Rezerwacie Przyrody "Żurawiniec". Wynika to głównie z tego, że nie znają oni w pełni rozległych przyrodniczych i spacerowych walorów okolicznych terenów nadwarciańskich. Ponadto organizując cykliczne zajęcia terenowe prowadzone przez eksperta Laboratorium Wyobraźni goście z zaciekawieniem odkrywają walory przyrodnicze swojej dzielnicy, jednocześnie z ubolewaniem stwierdzając, że nie ma wiarygodnego źródła informacji o naramowickich terenach przyrodniczych jako znakomitego celu spacerów.

W odpowiedzi na liczne zapytania mieszkańców Naramowic o zajęcia przyrodnicze, postanowiliśmy zorganizować akcję, która nie tylko pozwoli im poznać nowe obszary przyrodnicze, ale także będzie kolejną okazją do wspólnego a jednocześnie bezpiecznego działania w ramach niniejszego projektu.

W ramach projektu dofinansowanego z Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych - Regrantingowe, stworzona została wirtualna przyrodnicza ścieżka spacerowa na terenie dzielnicy Naramowice. Celem projektu jest zachęcenie do odkrywania zaznaczonych na mapie terenów przyrodniczych oraz obserwacja naukowa najciekawszych miejsc, do której zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Poznania. Wirtualną ścieżkę znajdą Państwo w aplikacji GoogleMaps.

Więcej o projekcie na https://www.facebook.com/laboratoriumwyobraznippnt

oraz na stronie Laboratorium Wyobraźni

https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Najstarszy poznański McDonald ma zostać zamknięty
Pierwsza restauracja McDonald została otwarta w Poznaniu w 1994 roku przy ulicy 27 grudnia. Teraz najstarszy poznański McDonald zniknie z mapy miasta.
więcejCzytaj więcej | Piątek, 2017.11.17 19:30
Tłumy na placu Wolności. Ruszyło Poznańskie Betlejem
W sobotę wystartowało Poznańskie Betlejem, czyli świąteczny jarmark. Szereg atrakcji będzie czekał w tym roku na mieszkańców i turystów na placu Wolności i Starym Rynku.
więcejCzytaj więcej | Sobota, 2017.11.18 20:50