Pogoda jutro Pogoda Poznań
11-1
Reklama
To już ostatnie mieszkania dostępne w programie "Najem z dojściem do własności"
REKLAMA | aktualizacja: Wtorek, 2 2021 roku, godzina 23: 0

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na marzec zaplanowało uzupełniający nabór wniosków o przydział mieszkań realizowanych w programie "Najem z dojściem do własności". Dostępnych jest jeszcze ok. 50 lokali, a ich budowa zakończy się jesienią tego roku.

To już ostatnie mieszkania dostępne w programie

W nadchodzącym naborze dostępne będą przestronne mieszkania dwu- i trzypokojowe. Inwestycja powstaje na Strzeszynie i jest to II etap realizowanego przez PTBS osiedla. Spółka planuje, zasiedlenie lokali we wrześniu tego roku. Nabór wniosków do programu rozpocznie się 8 marca i potrwa do 31 marca. O kolejności wpisu na listę mieszkaniową decyduje liczba punktów przyznanych przez komisję kwalifikacyjną weryfikująca złożone dokumenty. Dodatkowe punkty można uzyskać np. za opłacanie podatku dochodowego w Poznaniu, ilość dzieci w rodzinie czy zwolnienie najmowanego lokalu mieszkalnego z zasobu miasta.

Najem czy kupno - zdecyduj sam

Program "Najem z dojściem do własności" skierowany jest do osób średnio zarabiających, które wiążą swoją przyszłość z Poznaniem. W szczególności powinien on zainteresować osoby marzące o własnym M, które nie mają zdolności kredytowej na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. W przypadku "Najmu z dojściem do własności" to PTBS zaciąga kredyt, a uczestnik programu wpłaca partycypację w wysokości 30% kosztów budowy mieszkania. W pierwszym etapie jest najemcą a w czynszu spłaca kredyt zaciągnięty przez PTBS na realizację inwestycji. Po 5 latach obowiązywania umowy najmu może spłacić pozostałą część wartości mieszkania i stać się jego właścicielem. Decyzję o wykupie może podjąć do końca obowiązywania umowy najmu, czyli ma na to 25 lat.

Pełna infrastruktura - mieszkania pod klucz

Osiedle realizowane jest w urokliwej dzielnicy - Strzeszynie - w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów rekreacyjnych. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Najnowszy etap to 4 nowoczesne budynki z windami, przestronnymi balkonami, a w przypadku mieszkań parterowych - ogródkami. Tak jak w przypadku pozostałych inwestycji PTBS, mieszkania na Strzeszynie będą oddawane w standardzie "pod klucz" - w pełni gotowe do umeblowania i zamieszkania.

Najnowsze osiedle Poznańskiego TBS to nie tylko wygodne, przestronne mieszkania, ale i pełna infrastruktura towarzysząca: ciągi komunikacyjne, zieleń, miejsca rekreacji w postaci placów zabaw czy siłowni zewnętrznej. W budynku przy ul. Literackiej działają przedszkole i żłobek. W pobliżu planowana jest stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także podziemną halę garażową i wózkarnie.

Szczegółowych informacji nt. programu oraz zasad uczestnictwa udziela:

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.
Biuro Obsługi Klienta
ul. Konfederacka 4
60-281 Poznań
tel. 61 850 83 35/37/47

Więcej na stronie: www.ptbs.pl w zakładce Najem z dojściem do własności

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Tragiczny wypadek w Swarzędzu: kierowca usłyszał zarzuty. Grozi mu 8 lat więzienia
Po tragicznym wypadku do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę w Swarzędzu zarzuty usłyszał 18-letni kierowca samochodu, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.
więcejCzytaj więcej | Niedziela, 2017.11.19 11:15
Trwa antyfaszystowska manifestacja
Po godzinie siedemnastej tłumy manifestantów i kontrmanifestantów pojawiły się w rejonie pubu Reduta przy ulicy Strzałowej. Obie strony konfliktu rozdziela policja.
więcejCzytaj więcej | Środa, 2017.11.15 17:35